Peyzajcılık Hakkında

 

Bahçe sulamanın en etkin yolları

Az su ile yüksek performans nasıl sağlanır? Bitkiler yazın % 50 daha çok sulamaya ihtiyaç duyarlar. Bahçenizi az su kullanarak en yüksek performansta nasıl sulayabileceğinizi merak ediyorsanız, önerilerimize mutlaka göz atın!
Devamı

Romantik bir bahçe için parlak bir fikir

Gece gündüz ne kadar muhteşem bir bahçeye sahip olduğunuzu görmenin en güzel yolu, iyi bir aydınlatmaya sahip olmanızdır. Gündüz doğal ışıkla beğendiğiniz bahçeye, iyi bir aydınlatmadan sonra bir de gece bakın. Karşınıza bambaşka, farklı hisler uyandıran bir manzara çıkacaktır.
Devamı

Bahçenizi Sonbahar ve Kışa Hazırlayın!

Sonbahar geceleri soğuk yüzünü göstermeye başladığında, bahçenizi kış için hazırlamanız gerektiğinin ilk sinyallerini de almış olursunuz. Bahçenizi sonbahar ve kışa hazırlamak, sadece soğuklar bastırdığında bahçenizin iyi görünmesini sağlamakla kalmaz aynı zamanda ilkbahar için de işlerinizi kolaylaştırır. Ayrıca yıllık bitkilerinizi de soğuk hava koşullarından korursunuz.
Devamı

Bahçeye Çim Ekmek ve Çim Ekimi Öncesinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bahçe sahibi olanlar bahçe ile ilgilenmenin ve toprakla uğraşmanın büyük bir keyif ve iyi bir terapi olduğunu bilirler. Özellikle yaz günleri siz de vaktinizi bahçede geçirmek isteyenlerdenseniz bahçenizi çimlendirmeyi düşünüyor olabilirsiniz. Bir bahçe sahibi olarak edindiğim tecrübeleri sizlerle paylaşmak için kısa bir makale hazırladım. İşte bahçeye çim ekimi öncesinde dikkat etmeniz gerekenler:
Devamı

İlkbahara Girerken Bahçe Bakımı Nasıl Yapılmalı?

Bahar aylarının gelmesi ile birlikte doğa da üzerindeki kış rehavetini atarak güneşli güzel günlere hazırlık yapmaya başlar. Tıpkı sizler gibi. İlkbaharın gelişi ile sizler de üzerinizdeki rehavetten sıyrılmalı ve bahçe bakımınız ile ilgili çalışmaları tamamlamak için kolları sıvamalısınız.
Devamı
Sayfa  1
 Toplam Peyzajcılık Hakkında Bulunmaktadır